WAAFL Fairest & Best - B Grade

1946 L. O'Reilly Mosman Park 1971 A. Jefferies Floreat 1996 G. Newman Collegians Old Scotch
1947 R. McDonald East Fremantle 1972 B. Keily North Beach 1997 S. Hall Bassendean
1948 L. Dvorak
V. Davis
C.B.C Old Boys - Western 1973 V. Di Carlo Scarborough 1998 A. McPhee Nollamara
1949 S. Hales
A. Gregson
Claremont Nedlands - Western
Maylands - Eastern
1974 B. Hurrel Melville 1999 S. Hall Bassendean
1950 S. Hales
J. Candlev
Claremont Nedlands - Western
Maylands - B2
1975 J. De Luca Marist 2000 C. Stone Nollamara
1951 M. Nanovich
E. Kilmurry
Osborne Park - B1
Southern Districts - B2
1976 P. Grosser North Fremantle 2001 M. Black Wanneroo
1952 E. Brunton
E. Bowyer
Commenwealth Bank - B1
Swanbourne Cottesloe - B2
1977 N. Kirk Floreat 2002 T. Cooper Wesley Curtin
1953 R. O'Kely
I. Caport
Osborne Park - B1
Bayswater - B2
1978 R. Pearson Nedlands STC 2003 T. Cooper
R. Thomson
Wesley Curtin
Scarborough
1954 R. O'Kely
K. Armstrong
E. Chester
Osborne Park - B1
T.T.C
Fremantle - B2

 
1979 G. Maslin Floreat Marist 2004 G. Hicks
D. Young
Mt Lawley
Bassendean
1955 R. Wearne
J. McLinden
Midland Junction - B1
Fremantle - B2
1980 P. Webb Swanborne 2005 T. Cooper
R. Croxford
D. St Quintin
Wesley Curtin
Scarborough
Wesley Curtin
1956 R. O'Kely
E. McIntosh
Osborne Park - B1
Palmyra - B2
1981 L. Collier Morley 2006 Y. Dixon Bassendean
1957 C. Letterick West Perth 1982 R. Cronan C.B.C 2007 G. Boudville West Coast Cowan
1958 M. Simms Midland Junction - A Res 1983 S. Bombardieri Mt Hawthorn West Perth 2008 B. Robertson Mt Lawley
1959 S. Aggers University - A Res 1984 D. Herrington North Fremantle 2009 S. Beros Mt Lawley
1960 D. Hoare Old Louisians - A Res 1985 B. McGuire Morley 2010 B. White Maddington
1961 R. Ward East Fremantle/Palmyra A Res 1986 M. McNee W.A.I.T 2011 S. Bongiovanni Kalamunda
1962 G. Bevan Nedlands/Claremont 1987 P. Hurst C.B.C 2012 A. Piccoli Wembley
1963 D. Nickel Hilton Park 1988 H. Hayward Maylands 2013 G. Boudville West Coast Cowan
1964 T. Wright
M. Butcher
Mt Hawthorn
T.T.C
1989 H. Hayward Maylands 2014 B. Noakes Wembley
1965 G.McKenzie Hilton Park 1990 A. Rottigne Osborne Districts 2015 A. Sweet Stirling
1966 G.McKenzie Hilton Park 1991 M. Lewis Bayswater 2016 D. McKinlay Mt Lawley
1967 G.McKenzie Hilton Park 1992 D. Newby Bassendean 2017 A. Vawser Hamersley Carine
1968 W. Tidy Wembley 1993 N. Rogers C.B.C      
1969 I. Allnutt Collegians Old Scotch 1994 S. Crole C.B.C      
1970 P. Farmers S.T.C 1995 A. Matson Swan Athletic